MJ/(m³·K) és J/(m³·K) való átszámítása (Térfogati hőkapacitás)
- Válaszd ki a megfelelő kategóriát a listából, jelen esetben a 'Térfogati hőkapacitás' lehetőséget.
- Add meg az átváltani kívánt értéket. Az alapvető aritmetikai műveletek engedélyezettek: összeadás (+), kivonás (-), szorzás (*, x), osztás (/, :, ÷), kitevő , négyzetgyök (√), zárójelezés és π (pi).
- Válaszd ki a listából a mértékegységet, amelyről át szeretnéd váltani az értéket, jelen esetben a 'Megajoule per Köbméter-Kelvin [MJ/(m³·K)]' lehetőséget.
- Végül pedig add meg a mértékegységet, amelyre át szeretnéd váltani az értéket, jelen esetben a 'Joule per Köbméter-Kelvin [J/(m³·K)]' lehetőséget.
- Miután megjelenik az eredmény, lehetőségünk van azt meghatározott számú tizedesjegyre kerekíteni, ha ennek értelmét látjuk.
Használja ki a mértékegység-kalkulátor minden lehetőségét
Ezzel a számológéppel arra is lehetősége van, hogy beírt értéket a mértékegységével együtt egy másik értékre váltsa át. Például: '38 Megajoule per Köbméter-Kelvin'. Ilyen esetben a mértékegység teljes nevét vagy a rövidítését is használhatjaPéldául használhatja így is: 'Megajoule per Köbméter-Kelvin' vagy így is: 'MJ/(m3·K)'. A kalkulátor meghatározza az átváltani kívánt mértékegység kategóriáját, jelen esetben a 'Térfogati hőkapacitás' lehetőséget. Ezt követően átváltja minden lehetséges egyéb mértékegységre. A találatok között biztosan megtalálja azt az átváltást, amit keres. Az átváltani kívánt értéket ezenkívül a következő formákban is megadhatja: '65 MJ/(m3·K) és J/(m3·K)' vagy '27 MJ/(m3·K) hány J/(m3·K)' vagy '97 Megajoule per Köbméter-Kelvin -> Joule per Köbméter-Kelvin' vagy '30 MJ/(m3·K) = J/(m3·K)' vagy '62 Megajoule per Köbméter-Kelvin és J/(m3·K)' vagy '94 MJ/(m3·K) és Joule per Köbméter-Kelvin' vagy '59 Megajoule per Köbméter-Kelvin hány Joule per Köbméter-Kelvin'. Ennél a lehetőségnél a kalkulátor automatikusan kitalálja, hogy milyen mértékegységre érdemes átváltani az eredeti értéket. Mindegy, hogy melyik lehetőséget választja, az biztos, hogy megszabadulhat a nehézkes keresgéléstől, a temérdek kategóriát tartalmazó, hosszú listák böngészésétől, és a végtelen számú mértékegység tanulmányozásától. Mindezt elvégzi helyettünk a kalkulátor egy másodperc tört része alatt.
A számológépben ezenkívül matematikai kifejezések használatára is lehetőségünk van. Ennek köszönhetően nem csak számok közötti műveletek elvégzésére van lehetőségünk, mint például '(21 * 53) MJ/(m3·K)', hanem különböző mértékegységeket rendezhetünk egy kifejezésbe az átváltásnál. Ez például így: '56 Megajoule per Köbméter-Kelvin + 88 Joule per Köbméter-Kelvin' vagy így: '85mm x 18cm x 50dm = ? cm^3' nézhet ki. Természetesen az így kombinált mértékegységeknek egymáshoz illőnek, értelmesnek kell lennie.
A sin, cos, tan és sqrt matematikai függvények is használhatók. Példa: sin(π/2), cos(pi/2), tan(90°), sin(90) vagy sqrt(4).
Ha bejelöli a 'Számok megjelenítése tudományos formátumban' jelölőnégyzetet, az eredmény exponenciális alakban lesz látható. Vegyük például a következő számot: 1,314 133 321 374 7×1021. Ennek a számnak a megjelenített exponenciális alakja 21, az aktuális szám pedig 1,314 133 321 374 7. Azokon az eszközökön, amelyeken a számok megjelenítésére korlátozott a lehetőség (például zsebszámológépeken), a számot a következőhöz hasonló formában is láthatjuk: 1,314 133 321 374 7E+21. A nagyon nagy és nagyon kicsi számokat így sokkal könnyebben elolvashatjuk. Ha a jelölőnégyzet nincs bejelölve, az eredményt hagyományos formában olvashatjuk. A korábbi példánál maradva az eredményünk így nézne ki: 1 314 133 321 374 700 000 000. Az eredmény megjelenítési formájától függetlenül a számológép 14 helyiérték pontosságú. Ez a legtöbb alkalmazás számára megfelelő pontosság.